Būsim redzami uz ceļa diennakts tumšajā laikā!

Ir iestājies gada tumšākais laiks. Ikviens autovadītājs no savas pieredzes ļoti labi zina, ka vakaros ir grūti pamanīt gājējus un velosipēdistus, kuri pārvietojas gar brauktuves malām ārpus apdzīvotām vietām. Joprojām ir daudz gājēju bez atstarotājiem un tumšās drēbēs. Tāpat arī neaprīkoti velosipēdi, kas tumsā ir gandrīz nepamanāmi.

Talsu novada pašvaldības policija atgādina, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) gaismas atstarotājiem, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju un velosipēda vadītājam jābūt tērptam vestē (apģērbā) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Šo prasību galvenais mērķis ir, lai cilvēki uz ceļiem diennakts tumšajā laikā būtu redzami. Piekaramie vai kādi citi atstarotāji ne vienmēr šo funkciju pilda, turklāt nereti cilvēki tos arī piemirst paņemt līdzi vai piestiprina tā, ka atstarotājs nav redzams.

Sargāsim sevi!