Lai veiksmīgs jaunais mācību gads!

Sākoties jaunam mācību gadam, satiksme ielās kļūs intensīvākā, tāpēc autovadītājiem, velosipēdistiem, gājējiem un it īpaši bērniem jābūt uzmanīgiem, piedaloties ceļu satiksmē.

Talsu novada pašvaldības policija no 3.septembra nodrošinās patruļas pie izglītības iestādēm un to tuvumā, pievēršot uzmanību ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai, gādās par vispārēju sabiedrisko kārtību un drošību.

Uzmanība tiks pievērsta jauniešu pulcēšanās vietām, lai novērstu nepilngadīgu personu iespējamo alkoholisko dzērienu un apreibinošu vielu lietošanu, smēķēšanu.

Talsu novada pašvaldības policija atgādina veikalu un izklaides vietu īpašniekiem, ka nepilngadīgajiem tirgot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus ir aizliegts. Arī šogad, jaunajam mācību gadam sākoties, tiks rīkotas pārbaudes ar mērķi konstatēt negodprātīgos komersantus.

Informācija vecākiem!

Pārrunājiet ar bērniem par drošību uz ceļa, mājās un pagalmā, skolā. Ja iespējams, kopā ar bērnu izejiet ceļu no mājām līdz skolai. Ne vienmēr izdevīgāk doties mājup pa īsāko ceļu, labāk izvēlēties galvenās ielas, kur ir pietiekama plūsma cilvēku, jo nepieciešamības gadījumos pēc palīdzības varēs palūgt kādu pieaugušo. Bērni pēc mācību stundām pavada brīvo laiku pulciņos, pie drauga, tāpēc atgādiniet bērnam, lai vienmēr jums paziņo, kur atrodas. Māciet savam bērnam nedoties līdzi svešiem cilvēkiem.

Tuvojoties rudenim ir svarīgi parūpēties par savu atvašu redzamību uz ceļa – gaismu atstarojošu elementu esamība skolēna apģērbā vai skolas somā ir īpaši būtiska.

Jūsu bērns, kuram nav vēl 16 gadi, nedrīkst atrasties viens uz ielas pēc plkst.22.00.