Par dekorāciju bojāšanu Talsu pilsētā un novadā

Lai novada iedzīvotājiem būtu svētku noskaņa, Talsu novada pagastu centros un pilsētās ir izvietotas svētku dekorācijas.

Pašvaldības policija ievērojusi, ka cilvēki apstājas un aplūko pilsētas dekorācijas, arī fotografējas pie tām, bet diemžēl arī aiztiek ar rokām un pat kāpj virsū. Visvairāk gan dekorācijas vilina bērnus, tādēļ vecākiem jāatceras – ja dekorācijas tiks sabojātas, par to nāksies atbildēt vecākiem.

2. decembrī konstatēts, ka ar dažādiem zīmējumiem un rakstiem sabojātas dekorācijas pie Talsu ezera. Videokameru ierakstos noskaidrotas vainīgās personas un uzsākta administratīvā lietvedība.

Pašvaldības policija atgādina, ka par bērnu rīcību ir atbildīgi vecāki. Ja mazgadīgais (bērns līdz 14 gadu vecumam) ticis pieķerts veicot sīko huligānismu, vecākiem uzliek naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

Pilsētas dekorāciju bojāšana var tikt uzskatīta kā sīkais huligānisms.

Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ja redz, ka tiek aiztiktas vai postītas dekorācijas, aizrādīt bērniem un jauniešiem, vai ziņot pašvaldības policijai (tālrunis 26132701).